Logo RosinHR

Dotacje z Urzędu Pracy

Czy ta dotacja jest dla mnie?

O dotację z urzędu pracy możesz ubiegać się, jeśli jesteś osobą bezrobotną zarejestrowaną w urzędzie pracy i spełniasz określone warunki. Chodzi m.in. o to, żebyś nie posiadał aktywnej działalności w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku, nie przerwał w ciągu 12 miesięcy stażu, szkolenia czy innej formy pomocy, którą zaproponowali Ci w urzędzie pracy. Pozostałe szczegółowe warunki znajdziesz w regulaminie swojego urzędu pracy.

Ile dostanę z urzędu pracy?

Maksymalna kwota dofinansowania z urzędu pracy, o jaką możesz się starać wynosi 6-krotność średniej krajowej, czyli w tej chwili niecałe 37 tysięcy złotych. Musisz jednak pamiętać, że każdy urząd pracy dowolnie określa maksymalną wysokość dotacji. Może ona wynosić np. 18,21 czy 28 tysięcy złotych, więc nie nastawiaj się od razu na maksymalną kwotę, tylko zapytaj w swoim urzędzie o kwotę realną, o jaką możesz się ubiegać.

Jak długo muszę czekać?

Od momentu złożenia przez Ciebie wniosku o przyznanie jednorazowego dofinansowania na założenie działalności gospodarczej, urząd pracy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Następnie, w większości przypadków podpisanie umowy i przelanie środków na Twój rachunek bankowy odbywa się w ciągu maksymalnie 1 tygodnia.

Agata Rosińska

Agata Rosińska

Masz pytania? Chętnie pomogę.

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email