Własny biznes - jak zacząć?Card image cap

Chodzi ci po głowie myśl, aby otworzyć własną firmę,
ale nie masz na nią pomysłu lub pojęcia jak się za to zabrać?

 

„Wszyscy ludzie są przedsiębiorcami, nie dlatego, że powinni,

ale dlatego, że jest to zakodowane w naszym DNA.”

Reid Hottman – współtwórca serwisu LinkedIn


Czemu właściwie człowiek decyduje się na założenie własnej firmy?

Powodów jest wiele, np.:

  • chce lepiej zarabiać,
  • chce być niezależny,
  • nie chce pracować dla kogoś na etacie,
  • nie odnajduje się na rynku pracy,
  • … (wskaż swoje powody).

 

Skąd wziąć pomysł na biznes?

Oto kilka wskazówek.

1. Nie sięgaj zbyt wysoko

Warto podjąć działanie w branży ci znanej, w której czujesz się dobrze, znasz ją lub jesteś zdeterminowany/-a, by ją dogłębnie poznać, zgłębić. Najważniejszym jest, by nie stawiać sobie przy tym wygórowanych, zbyt ambitnych celów.

2. Poszukaj problemów

Zastanów się, na jaki problem mogłaby odpowiedzieć twoja firma, znajdź problem, na który akurat ty masz rozwiązanie.

3. Obserwuj konkurencję

To nic złego, że przyglądasz się konkurencji. Podpatruj ją, zwracaj uwagę na to, w jaki sposób ona rozwiązuje problemy swoich klientów i pomyśl, czy jesteś w stanie zaproponować rozwiązanie lepsze.

4. Pracuj nad rozwiązaniami

Masz doświadczenie w pracy na etacie? Świetnie! Przypomnij sobie tę pracę i pomyśl, jakie rozwiązania do danej sytuacji mógłby zastosować twój były pracodawca, by był atrakcyjniejszym przedsiębiorcą.

5. Wykorzystaj swoje pasje!

Masz je? Najwyższa pora to wykorzystać! Najlepsze, co możesz zrobić to przekuć swoje hobby na biznes – „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu” – albo po prostu spróbuj spopularyzować jakiś niszowy produkt bądź usługę.

6. Znajdź nową grupę docelową

Jeśli nie masz swojego pomysłu na produkt, spróbuj dopasować funkcjonujące już na rynku produkty do nowych grup docelowych lub z popularnego produktu stwórz produkt luksusowy.

7. Szukaj

Internet pęka w szwach od pomysłów na biznes, jeśli nie masz swojego – po prostu poszukaj.

8. Wycieczka

Wycieczki stanowią świetną okazję do podpatrywania sprawdzonych już rozwiązań. Wybierz się na taką wycieczkę – jedną, drugą, piętnastą – aż znajdziesz to, czego tak naprawdę szukasz.

9. Franczyza

Zawsze w ostateczności możesz skorzystać z „gotowca”, jakim jest np. franczyza.

 

Należy pamiętać, że dobry pomysł na biznes jest dopiero pierwszym krokiem na drodze do własnej działalności.Co trzeba mieć na uwadze w związku z planowaniem założenia firmy?

  • Należy umieć oszacować jej przychody i koszty
  • Nie należy przywiązywać się do pomysłu, bo może się w trakcie okazać, że trzeba się przebranżowić...

 

Resztę treści znajdziesz w darmowym e-booku "Własny biznes - jak zacząć?", który znajdziesz tutaj -> Kliknij, przejść do e-book'a

Zostaw swój numer telefonu,
a na pewno oddzwonię.

Imię
Numer telefonu:


Akceptuj zgodę

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Rosin HR Agata Rosińska z siedzibą w Rzeczycy do celów związanych z realizacją usługi newslettera, tj. otrzymywania drogą elektroniczną cyklicznych informacji marketingowych, handlowych oraz wiadomości o najnowszych publikacjach na blogu i profilach społecznościowych firmy Rosin HR Agata Rosińska. Wiem, że zgodę tę mogę nieodpłatnie wycofać w każdej chwili poprzez kontakt na dane teleadresowe Rosin HR Agata Rosińska, a wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Szczegółowe informacje na temat polityki ochrony danych osobowych znajdują się w dokumencie „Polityka Prywatności” tutaj.

.

Opinie