Dzień wolny za 26 grudniaCard image cap
W tym roku święta Bożego Narodzenia wypadają tak, że drugi dzień Świąt będziemy obchodzić w sobotę.
Co to oznacza dla pracodawcy, a co dla pracownika?
 
Zgodnie z przepisami prawa pracy, gdy święto przypada w sobotę pracodawca jest zobowiązany obniżyć wymiar czasu pracy pracownika na ten miesiąc o 8 godzin. Potocznie przyjęło się mówić, że "mamy odbiór dnia wolnego".
 

Jednak samo obniżenie wymiaru czasu pracy i "oddanie" pracownikowi tych 8 godzin nie jest takie proste.
Wszystko uzależnione jest od obowiązującego w zakładzie pracy systemu czasu pracy.
 
O ile w podstawowym systemie czasu pracy nie powinno być problemów to już przy pracy w trybie zmianowym wymagana jest modyfikacja grafików pracowniczych tak, aby każdy z pracowników miał faktycznie obniżony wymiar czasu pracy o te 8 godzin przy jednoczesnym zachowaniu rytmu pracy.
Zostaw swój numer telefonu,
a na pewno oddzwonię.

Imię
Numer telefonu:


Akceptuj zgodę

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Rosin HR Agata Rosińska z siedzibą w Rzeczycy do celów związanych z realizacją usługi newslettera, tj. otrzymywania drogą elektroniczną cyklicznych informacji marketingowych, handlowych oraz wiadomości o najnowszych publikacjach na blogu i profilach społecznościowych firmy Rosin HR Agata Rosińska. Wiem, że zgodę tę mogę nieodpłatnie wycofać w każdej chwili poprzez kontakt na dane teleadresowe Rosin HR Agata Rosińska, a wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Szczegółowe informacje na temat polityki ochrony danych osobowych znajdują się w dokumencie „Polityka Prywatności” tutaj.

.

Opinie